Спрятать Показать
Текущее время: 28 мар 2024, 19:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Эта тема закрыта, Вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 21 фев 2011, 20:48 
Не в сети
GEON клабмэн
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 11 фев 2011, 14:00
Сообщений: 20782
Откуда: Полтавська обл.
Мото: Honda NC750X, Benelli TRK 251
Возраст: 56
Тел.: Viber,Telegram пишіть
Имя: Володимир
Инструкции по вопросам деятельности ДПС ГАИ

... Я увидел, как медлительный пожилой мужчина с гpyстным лицом слетал с капота моего автомобиля.
(Из протокола ДТП.)


Я уверена, что большинство тех, кто садится за руль, хотя бы единожды были участником или свидетелем ДТП и поэтому знают, как было сложно вызвать патруль ГАИ на место ДТП и насколько важно правильно оформить документы. Дело в том, что от содержания протокола ДТП в дальнейшем зависит, кого привлекут к административной ответственности, привлекут ли, будет ли возмещение ущерба, кроме того, который будет проводиться страховой компанией в рамках ОСАГО или КАСКО, и другое.

Изображение

Далее будет приведена информация, которая при случае может быть достаточно полезной. Дело в том, что уже с конца марта 2009 года сотрудники ГАИ вынуждены придерживаться предписаний Инструкции по вопросам деятельности ДПС ГАИ, утвержденной Приказом МВД от 27.03.2009 года. Что касается пользы упомянутого документа, обращаем внимание на то, что наконец-то установлены нормативы, в течение которых представители ДПС ГАИ должны прибыть на место ДТП (п. 21.3. указанной Инструкции). Причем, необходимо отметить, что если представители ГАИ прибыли не вовремя, можно написать жалобу на действия ГАИ или перезвонить по телефону «горячей линии» ГАИ в Киеве (8-044-272-46-59). Аналогичные телефоны для других регионов можно уточнить на сайте http://www.sai.gov.ua/pages.shtml?id=22.
С моей точки зрения, данное обстоятельство дает определенные рычаги влияния на ГАИшников, которые при ДТП могли ранее достаточно спокойно пояснить людям, которые ждут и попали в неприятную ситуацию, что «наряд выехал два часа назад».
Совет, который может показаться уже надоевшим, классическим, но не утратившим своей актуальности, будет приведен далее. При ДТП необходимо сразу же, после оказания первой помощи и решения других жизненно важных вопросов, решить такую важную юридическую задачу, как найти свидетелей ДТП. При этом убедитесь, что они что-то реально видели, а не просто вы поймали пару случайных прохожих, которые, как потом в суде выясняется, стояли спиной к светофору и не видели сигнал, на который проехал правонарушитель.
Когда ГАИ собирает пояснения у свидетелей, проследите, чтобы они оставили свою контактную информацию и указали, ЧТО именно они видели. К сожалению (что, в принципе, можно по-человечески понять) участники ДТП могут просто в пояснения вписать данные «свидетелей», не учитывая, что свидетель – это лицо, которое может сообщить что-то существенное для решения дела. Классическая фраза, неоднократно встречающаяся в суде: «Я шел/ехал/стоял, услышал звук удара, увидел, что транспортные средства столкнулись». Данное пояснения совершенно неинформативно, его надо чем-то дополнять.
Из дополнительных средств доказывания можно упомянуть пресловутые фотографии или записи веб-камер, которые встречаются на дорогах. Для того, чтобы структура предоставила запись веб-камеры, можно ей направить соответствующий адвокатский запрос, а если и это не поможет – попросить суд истребовать запись, содействуя полному и объективному решению дела, по сути.
Безусловно, одним из главных доказательств в деле об административных правонарушениях является соответствующий протокол со схемой места ДТП. Не поленитесь посмотреть на эту схему и проверить ее правильность. Небольшая деталь может «перевернуть» ситуацию с ног на голову. Например, были нарисованы транспортные средства, знаки, измерили тормозные пути, но забыли нарисовать расположение трамвайных путей. При этом правонарушение касалось движения по трамвайным путям. Очевидно, что данная «неточность» могла потом превратить потерпевшего в правонарушителя.
Я бы очень не хотела, чтобы эти советы пришлось кому-то применять на практике. В любом случае, их имеет смысл знать и понимать.

Наказ/Інструкція, МВС, від 27.03.2009, № 111 «Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС».

Витяг

21. Дії працівника підрозділу ДПС під час отримання інформації про ДТП

21.1. Працівник підрозділу ДПС невідкладно доповідає командирові підрозділу інформацію про ДТП, яка стала йому відома, включаючи випадки, коли вона сталася поза його постом або маршрутом патрулювання, і надалі діє відповідно до отриманих вказівок, а у невідкладних випадках (аварія з тяжкими наслідками, небезпечним вантажем, зниклим транспортним засобом) негайно виїжджає до місця пригоди.

21.2. При отриманні повідомлення з’ясовує прізвище, ім’я та по батькові, адресу і номер телефону особи, що повідомила про ДТП.

21.3. Термін прибуття наряду ДПС на місце ДТП, в якій постраждали люди, обчислюється з моменту отримання інформації про пригоду та не повинен перевищувати:

• 15 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують міста з чисельністю населення один мільйон та більше;

• 20 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують міста з чисельністю населення до одного мільйона людей;

• 30 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують автомобільні дороги державного значення;

• 1 година для підрозділів ДПС, які обслуговують інші автомобільні дороги (районного або місцевого значення).

21.4. Прибувши на місце пригоди, у результаті якої отримали тілесні ушкодження люди, працівник підрозділу ДПС до приїзду слідчо-оперативної групи:

21.4.1. Доповідає черговому, командиру підрозділу або особі, яка його заміщає, про обставини події (уточнене місце, час, кількість потерпілих, наявність на місці всіх учасників ДТП та їх транспортних засобів, інформацію про небезпечний вантаж, зону ураження тощо) та чітко виконує доручення останнього щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

21.4.2. Уживає заходів з огородження місця пригоди необхідною кількістю тимчасових технічних засобів регулювання дорожнім рухом (направляючі конуси, огороджувальна стрічка, дорожні знаки, інформаційні щити «Увага! Оформлення ДТП», інше) та одночасного надання першої медичної допомоги потерпілим і доставляння їх до медичних закладів. 1*

21.4.3. Збирає інформацію про постраждалих, у які медичні заклади і ким вони відправлені.

21.4.4. З’ясовує тип, марку, колір і реєстраційні номерні знаки транспортних засобів, на яких до його прибуття були відправлені постраждалі.

21.4.5. У присутності двох свідків фіксує місце, час, вид, обставини та наслідки ДТП.

21.4.6. Установлює транспортні засоби, водіїв, пасажирів та інших осіб, причетних до ДТП, її свідків і забезпечує присутність вказаних осіб на місці пригоди до прибуття слідчо-оперативної групи. Опитує їх про обставини пригоди і записує установчі дані. 2*

21.4.7. Забезпечує охорону місця пригоди та вживає заходів до збереження слідів та речових доказів. 3*

21.4.8. Вживає заходів до поновлення руху повз місце пригоди або організовує його об’їзд по безпечному маршруту.

21.5. Доповідає прибулому на місце події керівникові слідчо-оперативної групи (далі – СОГ) (прокурору, слідчому, працівникові, що здійснює дізнання) інформацію про причетних до ДТП осіб і свідків, передає йому зібрані відомості й речові докази і надалі діє за його вказівками.

21.5.1. За вказівкою старшого СОГ забезпечує участь свідків під час проведення огляду місця пригоди та організовує огляд осіб, причетних до ДТП, у медичних закладах.

21.5.2. За дорученням слідчого в присутності понятих проводить необхідні виміри, огляд транспортних засобів, дані про які вносяться старшим СОГ до протоколів огляду транспортних засобів та огляду місця ДТП і схеми до нього. Спільно з відповідальною посадовою особою дорожньої або комунальної організації обстежує дорожні умови в місці скоєння ДТП з метою виявлення та фіксації недоліків в утриманні доріг (вулиць), які могли стати супутньою або безпосередньою причиною скоєння ДТП. За результатами обстеження складається акт, який в обов’язковому порядку додається до протоколу огляду місця ДТП.

21.5.3. Надає старшому СОГ допомогу в з’ясуванні обставин скоєння ДТП, оформленні необхідних матеріалів пригоди, установленні її учасників і свідків, прикмет транспортних засобів, які залишили місце пригоди, та ймовірних шляхів їх руху. Негайно вживає заходів реагування для переслідування та затримання підозрюваних транспортних засобів.

21.5.4. За необхідності видає приписи дорожнім, комунальним організаціям або аварійно-технічним службам щодо усунення наслідків пригоди для відновлення нормальних умов дорожнього руху.

21.6. У разі якщо водій залишив місце ДТП, установлює ймовірний напрямок його руху, марку, тип, державний реєстраційний номерний знак, колір, а також особливі прикмети транспортного засобу і водія, про що інформує чергового територіального ОВС та командира підрозділу (начальника) відділу (відділення) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах. Вживає заходів щодо встановлення транспортного засобу та водія, який залишив місце пригоди, по «гарячих слідах».

21.6.1. Отримані при первинному огляді місця ДТП і опитуванні свідків дані про зниклий транспортний засіб з водієм, його можливий подальший рух працівник ДПС негайно доповідає командирові підрозділу ДПС або його заступнику і далі діє відповідно до одержаних вказівок.

21.6.2. У межах компетенції здійснює перевірку прилеглої території, автостоянок, підприємств, СТО, приватних майстерень на предмет виявлення зниклого транспортного засобу та виконує інші вказівки старшого слідчо-оперативної групи.

21.7. При оформленні матеріалів ДТП з транспортним засобом, в якому перебувають працівники консульських, дипломатичних представництв, які користуються імунітетом та мають дипломатичну або консульську картку встановленої форми, працівник підрозділу ДПС пропонує водію бути присутнім при оформленні матеріалів пригоди. У разі якщо водій або будь-хто з пасажирів висловлює небажання бути при цьому присутнім, працівник підрозділу ДПС записує необхідні дані (обов’язково – номер дипломатичної, консульської картки) про учасників події і дозволяє їм їхати. У такому випадку в протоколі огляду місця події робиться запис про причину відсутності водія. Протокол підписується особою, що його склала, та двома свідками.

21.8. Оформлення матеріалів про порушення ПДР, що спричинили ушкодження транспортних засобів, вантажів, доріг, дорожніх споруд або іншого майна і заподіяли при цьому тільки матеріальну шкоду, за рішенням командира підрозділу ДПС або його заступника може здійснюватися працівником підрозділу ДПС самостійно відповідно до вимог чинного законодавства України.


1* Обратите внимание, что не водитель судорожно пытается поставить знаки в соответствии с ПДД. С момента прибытия ГАИ, за это отвечают их сотрудники.

2* Хотелось бы обратить внимание, что данные не должны быть похожи на известный анекдот «... Невидимая машина появилась ниоткуда, врезалась в мою машину и исчезла». Проследите, чтобы был записан адрес и телефон, ФИО свидетелей.

3* Проследите, чтобы до фиксирования обстановки ДТП и изготовления его схемы не двигали транспортные средства.

Начальник юридичного відділу ПП «Рапсодія»
Надія Шуляк,юрист ПП «Рапсодія» Григорій Атаманюк


По материалам журнала http://www.motodrive.com.ua Хотите знать больше ?
индекс для подписки 90693

_________________
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Эта тема закрыта, Вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB